EGR Arızası Belirtileri Nelerdir?

EGR arızası belirtileri içinde aracın yakıt performans dengesinde bozulma göze çarpar. Araçlar daha çok yakıt harcamasına rağmen performansta önemli düşüşler gözlenir. Aracın çekiş gücünde yaşanan düşüş ise bu durumun yarattığı olumsuzluklar içinde yer alır. Egzozdan çıkan siyah duman, yine burada çok önemli belirtiler arasında yer alır.

EGR arızası sorununun hem araca hem de trafiğe çok olumsuz etkilerini görmek mümkündür. Zamanında müdahale edilmediği zaman, bu arızanın tüm atmosfer için tehdit oluşturduğu görülür. Uzmanlardan ve gelişmiş teknoloji ürünlerden oluşan imkânlarımız sayesinde bu tür arızaların üstesinden hemen geliriz. 

EGR Arızası Belirtileri Nelerdir?

EGR Arızası Nasıl Anlaşılır?

EGR arızası nasıl anlaşılır diyorsanız normal şartlarda aracınızın durumuna hâkim ve aşina olmanız gerekir. Aracınızda ortaya çıkan değişiklikleri yakalamalı ve farkı daha kolay anlamalısınız. EGR valfinin arızası ile aracınızda birtakım değişkenler ortaya çıkar. Aracınıza hâkim olduğunuzda bu farklılıkları hemen anlayabilirsiniz.
EGR valfi arızasına bağlı olarak:

  • Araç sürüşü anında motordan ani gelen sarsıntılar,
  • Gazdan ayak çekilince yaşanan motor tekleme sorunu,
  • Motorun çalışmaması,
  • Yakıt tüketiminde yaşanan artış,
  • Egzozdan gelen siyah duman,
  • Araç çekişinde yaşanan düşüş, ortaya çıkar.
Arızanın hızlı ve zamanında tespiti sorunun çözümüne önemli katkı sağlar. Zaman bağlı olarak egzoz dumanının yarattığı kurum çoğalır ve tıkanmaya kadar giden sorunlar yaratır. EGR valfi tıkanırsa önemli sorunlar ortaya çıkar. Belli aralıklarla kontrol ve temizlik çalışmalarının yapılması sorunların önüne geçer.

EGR Arızası Nasıl Anlaşılır?

EGR Valfi Arızaları ve Çözümlerimiz

EGR valfi başta olmak üzere aracınızda ortaya çıkan sorunların giderilmesi için servis olarak her zaman hazırız. Uzman teknisyen kadromuz ve ileri teknoloji donanım özellikli ekipmanlarımız her zaman hazırdır. Sorunun çözümüne yönelik yapmış olduğumuz çalışmalar EGR valfinin sorunlarını hızlıca giderir ve çözüm oluşturur.

EGR Valfi Arızaları ve Çözümlerimiz
Hemen Ara Yol Tarifi
X